Vishay/Dale CRA04P08351R0JTD
CRA04P08351R0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P08351R0JTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P08351R0JTD.pdf
Availability of CRA04P08351R0JTD
QUANTITY
CRA04P08351R0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P08351R0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P08351R0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P08351R0JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P08351R0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P08351R0JTD Details Description
Related parts for CRA04P08351R0JTD
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 75.5mA 24-SOIC W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf