Vishay/Dale CRA04S043100RJTD
CRA04S043100RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043100RJTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043100RJTD.pdf
Availability of CRA04S043100RJTD
QUANTITY
CRA04S043100RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043100RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043100RJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043100RJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043100RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043100RJTD Details Description
Related parts for CRA04S043100RJTD
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRESSUR 1-5V 0-98KPA PNP datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.19V SOT23-3 datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-E-720-E2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf