Vishay/Dale CRA04S043220KJTD
CRA04S043220KJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043220KJTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043220KJTD.pdf
Availability of CRA04S043220KJTD
QUANTITY
CRA04S043220KJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043220KJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043220KJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043220KJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043220KJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043220KJTD Details Description
Related parts for CRA04S043220KJTD
BATTERY OXY ALKALINE AA 6.0V datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 310MA 670 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 6A TO220AB datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X16 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf