Vishay/Dale CRA04S0433K90JTD
CRA04S0433K90JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S0433K90JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.9K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S0433K90JTD.pdf
Availability of CRA04S0433K90JTD
QUANTITY
CRA04S0433K90JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S0433K90JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S0433K90JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S0433K90JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S0433K90JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S0433K90JTD Details Description
Related parts for CRA04S0433K90JTD
IC DAC DUAL V-OUT 12BIT 16-DIP datasheet.pdf
IC USB DISTRIB SW QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
TB12 GLAND PLATE ST ZINC datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE BLK datasheet.pdf
IC REG SHIFT SIPO 8BIT 14TSSOP datasheet.pdf
ALARM 3-5VDC 90 DB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf