Vishay/Dale CRA04S043430KJTD
CRA04S043430KJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043430KJTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 430K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043430KJTD.pdf
Availability of CRA04S043430KJTD
QUANTITY
CRA04S043430KJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043430KJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043430KJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043430KJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043430KJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043430KJTD Details Description
Related parts for CRA04S043430KJTD
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 25V 2915 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
8 POS RIGHT ANGLE HDR ASSY datasheet.pdf