Vishay/Dale CRA04S043560RJTD
CRA04S043560RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043560RJTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 560 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043560RJTD.pdf
Availability of CRA04S043560RJTD
QUANTITY
CRA04S043560RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043560RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043560RJTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043560RJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043560RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043560RJTD Details Description
Related parts for CRA04S043560RJTD
SWITCH ROTARY 4P-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4"L X 4"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2A MED datasheet.pdf
LED XLAMP BLUE 13.9LM SMD datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC QUARTER BRICK datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf