Vishay/Dale CRA04S043680KJTD
CRA04S043680KJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043680KJTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 680K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043680KJTD.pdf
Availability of CRA04S043680KJTD
QUANTITY
CRA04S043680KJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043680KJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043680KJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043680KJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043680KJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043680KJTD Details Description
Related parts for CRA04S043680KJTD
IDC CABLE - MKS24K/MC24G/MKS24K datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.591" DIA BLK datasheet.pdf
POWER STRIP 15A 13 OUT RACK M datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
I2 DIE 14-10 MMZ MP LOCK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 118 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf