Vishay/Dale CRA04S08311K0JTD
CRA04S08311K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08311K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08311K0JTD.pdf
Availability of CRA04S08311K0JTD
QUANTITY
CRA04S08311K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08311K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08311K0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08311K0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08311K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08311K0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08311K0JTD
IC REG LDO -5V 0.5A 8DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR .5A HS INV 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 6.8PF 10V 0201 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-6" YLLW/GREEN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE 8COND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO216 datasheet.pdf