Vishay/Dale CRA04S083120KJTD
CRA04S083120KJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S083120KJTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S083120KJTD.pdf
Availability of CRA04S083120KJTD
QUANTITY
CRA04S083120KJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S083120KJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S083120KJTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S083120KJTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S083120KJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S083120KJTD Details Description
Related parts for CRA04S083120KJTD
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 830MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 80MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
SATA DRIVE CONT CONVE 40 PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 100V TO-263AB datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf