Vishay/Dale CRA04S0831K80JTD
CRA04S0831K80JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S0831K80JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S0831K80JTD.pdf
Availability of CRA04S0831K80JTD
QUANTITY
CRA04S0831K80JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S0831K80JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S0831K80JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S0831K80JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S0831K80JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S0831K80JTD Details Description
Related parts for CRA04S0831K80JTD
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
IC LI-ION BATT FUEL GAUGE 12SON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 196CSP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 6SIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CABLE 6POS datasheet.pdf