Vishay/Dale CRA04S08320R0JTD
CRA04S08320R0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08320R0JTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08320R0JTD.pdf
Availability of CRA04S08320R0JTD
QUANTITY
CRA04S08320R0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08320R0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08320R0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08320R0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08320R0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08320R0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08320R0JTD
RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 8-DIP GW datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR 8-UMAX datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP datasheet.pdf
SGE-245-2-2000 10000C SFTY EDGE datasheet.pdf
MOSFET N CH 100V 6.8A TO252-5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35 datasheet.pdf