Vishay/Dale CRA04S083390KJTD
CRA04S083390KJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S083390KJTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S083390KJTD.pdf
Availability of CRA04S083390KJTD
QUANTITY
CRA04S083390KJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S083390KJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S083390KJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S083390KJTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S083390KJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S083390KJTD Details Description
Related parts for CRA04S083390KJTD
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 20SKT CRIMP datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS PINS datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TIP M81969/30B-22 datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL DIO datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf