Vishay/Dale CRA04S08351K0JTD
CRA04S08351K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08351K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08351K0JTD.pdf
Availability of CRA04S08351K0JTD
QUANTITY
CRA04S08351K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08351K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08351K0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08351K0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08351K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08351K0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08351K0JTD
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
LED 5MM RED/GREEN 6"LDS PANEL MT datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 3/4W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf