Vishay/Dale CRA04S083620RJTD
CRA04S083620RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S083620RJTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S083620RJTD.pdf
Availability of CRA04S083620RJTD
QUANTITY
CRA04S083620RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S083620RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S083620RJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S083620RJTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S083620RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S083620RJTD Details Description
Related parts for CRA04S083620RJTD
CAP MICA 33PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 18A 2.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 19C datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE RECT 1A 600V 50NS DO-214AA datasheet.pdf