Vishay/Dale CRA06E08311K0JTA
CRA06E08311K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08311K0JTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08311K0JTA.pdf
Availability of CRA06E08311K0JTA
QUANTITY
CRA06E08311K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08311K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08311K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08311K0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08311K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08311K0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08311K0JTA
CONN RING STRGHT 4/0 AWG #3/8 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 6A TO220AB datasheet.pdf
OSC XO 10.24MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 680MA 100 MOHM datasheet.pdf
FRAME ASSEMBLY FOR 1MOD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
ANTENNA CHIP DIELECTRIC 2450MHZ datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
UV-SCE-3/32-2.0-9 datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT WALL RECP datasheet.pdf
3300UF 50V 18X40MM 105C 10000H datasheet.pdf