Vishay/Dale CRA06E08311K0JTA
CRA06E08311K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08311K0JTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08311K0JTA.pdf
Availability of CRA06E08311K0JTA
QUANTITY
CRA06E08311K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08311K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08311K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08311K0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08311K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08311K0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08311K0JTA
CONN HEADER 56POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 3MM SINGLE ROW datasheet.pdf
TRANSFORMER TELECOM DUAL T1/E1 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC30B/AE30G/ASC30B datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf