Vishay/Dale CRA06E08312K0JTA
CRA06E08312K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08312K0JTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08312K0JTA.pdf
Availability of CRA06E08312K0JTA
QUANTITY
CRA06E08312K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08312K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08312K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08312K0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08312K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08312K0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08312K0JTA
BOX PLASTIC 5.63"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 25POS SMD R/A datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 40POS R/A GOLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC USB SWITCH 8MSOP datasheet.pdf
IC SOCKETS DIP DECOUP datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 1% 160VDC datasheet.pdf