Vishay/Dale CRA06E083180RJTA
CRA06E083180RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E083180RJTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 180 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E083180RJTA.pdf
Availability of CRA06E083180RJTA
QUANTITY
CRA06E083180RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E083180RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E083180RJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E083180RJTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E083180RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E083180RJTA Details Description
Related parts for CRA06E083180RJTA
CONN HEADER .05" 50POS DUAL T/H datasheet.pdf
MOSFET RF 3.5GHZ 3W 6V 1.5-PLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 170POS .050" datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN AMC PLUG 100MM JUMPER GRAY datasheet.pdf