Vishay/Dale CRA06E083360KJTA
CRA06E083360KJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E083360KJTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 360K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E083360KJTA.pdf
Availability of CRA06E083360KJTA
QUANTITY
CRA06E083360KJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E083360KJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E083360KJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E083360KJTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E083360KJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E083360KJTA Details Description
Related parts for CRA06E083360KJTA
LED 1 DIGIT GREEN .3 MINIATURE datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC24K/MC24G/MSC24K datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK F datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC FILTER LP 8ORD SW CAP 8SOIC datasheet.pdf
IC PLL VIDEO GENLOCK 8-SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 23MM datasheet.pdf
BVL 7.62HP/03/90SFI 3.5SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 20% datasheet.pdf