Vishay/Dale CRA06E08336K0JTA
CRA06E08336K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08336K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 36K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08336K0JTA.pdf
Availability of CRA06E08336K0JTA
QUANTITY
CRA06E08336K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08336K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08336K0JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08336K0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08336K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08336K0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08336K0JTA
REG +-12V +.50-.25A VRT 12SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 70POS datasheet.pdf
FUSE 150A 600VAC NON STD FAST datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 25NS 48TSOP datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CARD GUIDE 8.24" YELLOW datasheet.pdf