Vishay/Dale CRA06E08347R0JTA
CRA06E08347R0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08347R0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08347R0JTA.pdf
Availability of CRA06E08347R0JTA
QUANTITY
CRA06E08347R0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08347R0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08347R0JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08347R0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08347R0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08347R0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08347R0JTA
IC FILTER ENHANCE INTERFC 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DISPLAY 10 BAR GRAPH DEEP RED CC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf