Vishay/Dale CRA06E0835K60JTA
CRA06E0835K60JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E0835K60JTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E0835K60JTA.pdf
Availability of CRA06E0835K60JTA
QUANTITY
CRA06E0835K60JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E0835K60JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E0835K60JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E0835K60JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E0835K60JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E0835K60JTA Details Description
Related parts for CRA06E0835K60JTA
PHOTO IC FOR BRIGHTNESS CONTROL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO VM 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1810 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf