Vishay/Dale CRA06P0432K20JTA
CRA06P0432K20JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P0432K20JTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P0432K20JTA.pdf
Availability of CRA06P0432K20JTA
QUANTITY
CRA06P0432K20JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P0432K20JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P0432K20JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P0432K20JTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P0432K20JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P0432K20JTA Details Description
Related parts for CRA06P0432K20JTA
RES SMD 221 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED/GRN BI-COLOR RA datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 13SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
6-15 PLUG HI-IMPACT datasheet.pdf
IC FPGA 136 I/O 208QFP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL datasheet.pdf