Vishay/Dale CRA06P043330KJTA
CRA06P043330KJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P043330KJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 330K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P043330KJTA.pdf
Availability of CRA06P043330KJTA
QUANTITY
CRA06P043330KJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P043330KJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P043330KJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P043330KJTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P043330KJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P043330KJTA Details Description
Related parts for CRA06P043330KJTA
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 24-VQFN datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 2KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
LP 7.50/135/6 BK datasheet.pdf
D4N-4222 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf