Vishay/Dale CRA06P043360RJTA
CRA06P043360RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P043360RJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 360 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P043360RJTA.pdf
Availability of CRA06P043360RJTA
QUANTITY
CRA06P043360RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P043360RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P043360RJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P043360RJTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P043360RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P043360RJTA Details Description
Related parts for CRA06P043360RJTA
CONN HEADER 30PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 5A QC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
47UF 63V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf