Vishay/Dale CRA06P043390RJTA
CRA06P043390RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P043390RJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 390 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P043390RJTA.pdf
Availability of CRA06P043390RJTA
QUANTITY
CRA06P043390RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P043390RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P043390RJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P043390RJTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P043390RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P043390RJTA Details Description
Related parts for CRA06P043390RJTA
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf