Vishay/Dale CRA06P0433K60JTA
CRA06P0433K60JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P0433K60JTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.6K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P0433K60JTA.pdf
Availability of CRA06P0433K60JTA
QUANTITY
CRA06P0433K60JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P0433K60JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P0433K60JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P0433K60JTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P0433K60JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P0433K60JTA Details Description
Related parts for CRA06P0433K60JTA
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/CNVRTR HEX N-INV 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 2POS 1.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC 4-PLL VCXO LVCMOS 24TSSOP datasheet.pdf
FAN BLOWER 121X37MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC FPGA 942 I/O 1704BGA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CUST UMQ SAFETY MAT 30X64.5 IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 50POS THRUHL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf