Vishay/Dale CRA06P04356K0JTA
CRA06P04356K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P04356K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 56K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P04356K0JTA.pdf
Availability of CRA06P04356K0JTA
QUANTITY
CRA06P04356K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P04356K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P04356K0JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P04356K0JTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P04356K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P04356K0JTA Details Description
Related parts for CRA06P04356K0JTA
IDC CABLE - MDG50K/MC50M/X datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
KEY FOB ABS AMD 3.32"L X 1.87"W datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.1A 260 MOHM datasheet.pdf