Vishay/Dale CRA06P0831K30JTA
CRA06P0831K30JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P0831K30JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.3K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06P0831K30JTA.pdf
Availability of CRA06P0831K30JTA
QUANTITY
CRA06P0831K30JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P0831K30JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P0831K30JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P0831K30JTA
Related LinksCRA06P08, CRA06P0831K30JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P0831K30JTA Details Description
Related parts for CRA06P0831K30JTA
DSUB CABL-AMM15G/ AE15G / AFM15G datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC RF AMP GAAS MMIC 3GHZ SOT-89 datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR PT/112M 10K/1.0% datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SYNJET XFLOW 42 OUTDOOR PWM 5V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
DSUB 50 F SOD G ROHS datasheet.pdf