Vishay/Dale CRA06P08324K0JTA
CRA06P08324K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P08324K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06P08324K0JTA.pdf
Availability of CRA06P08324K0JTA
QUANTITY
CRA06P08324K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P08324K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P08324K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P08324K0JTA
Related LinksCRA06P08, CRA06P08324K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P08324K0JTA Details Description
Related parts for CRA06P08324K0JTA
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
ADC 10BIT 65MSPS 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE D 5POS datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf