Vishay/Dale CRA06P08343K0JTA
CRA06P08343K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P08343K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06P08343K0JTA.pdf
Availability of CRA06P08343K0JTA
QUANTITY
CRA06P08343K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P08343K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P08343K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P08343K0JTA
Related LinksCRA06P08, CRA06P08343K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P08343K0JTA Details Description
Related parts for CRA06P08343K0JTA
IC COUNTER BIN RIP 14ST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
LED 10MM 1W HP 590NM YLW CLEAR datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
MIXED SOCKET HOUSING 42POS datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
RES 0.158 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf