Vishay/Dale CRA06S043110RJTA
CRA06S043110RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S043110RJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 110 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S043110RJTA.pdf
Availability of CRA06S043110RJTA
QUANTITY
CRA06S043110RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S043110RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S043110RJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S043110RJTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S043110RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S043110RJTA Details Description
Related parts for CRA06S043110RJTA
CONN HOUSING 2MM 8POS datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW 8-TDFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.1A 42 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 464K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MICRO CARD EDGE 40PIN S4 SMT BOX datasheet.pdf
AT- 55- C-HEAD DIE HOLDER,INCL.S datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 250MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf