Vishay/Dale CRA06S043150RJTA
CRA06S043150RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S043150RJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 150 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S043150RJTA.pdf
Availability of CRA06S043150RJTA
QUANTITY
CRA06S043150RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S043150RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S043150RJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S043150RJTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S043150RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S043150RJTA Details Description
Related parts for CRA06S043150RJTA
VARISTOR CAP FEEDTHRU 50V 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 48-VQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
LED 2X4MM BI-LEVEL ARRAY T/G,Y/G datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN GUIDE PLATE datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf