Vishay/Dale CRA06S0432K20FTC
CRA06S0432K20FTC picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S0432K20FTC
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S0432K20FTC.pdf
Availability of CRA06S0432K20FTC
QUANTITY
CRA06S0432K20FTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S0432K20FTC
Internal Part NumberEIS-CRA06S0432K20FTC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S0432K20FTC
Related LinksCRA06S04, CRA06S0432K20FTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S0432K20FTC Details Description
Related parts for CRA06S0432K20FTC
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18UNF 1-5V datasheet.pdf
SCR 4A 700V TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V 10% X5R 0805 datasheet.pdf