Vishay/Dale CRA06S0432K70JTA
CRA06S0432K70JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S0432K70JTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.7K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S0432K70JTA.pdf
Availability of CRA06S0432K70JTA
QUANTITY
CRA06S0432K70JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S0432K70JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S0432K70JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S0432K70JTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S0432K70JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S0432K70JTA Details Description
Related parts for CRA06S0432K70JTA
CONN HEADR BRKWAY .100 42POS R/A datasheet.pdf
IC TRANSCVR DUAL N-INV 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS R/A .050 SL datasheet.pdf
IC 16BIT BIPOLAR ADC 8VSSOP datasheet.pdf
KIT REF DES AVR NORDIC 2.4GHZ datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
UM5-1254 SAFETY MAT datasheet.pdf
Connector Header 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 20 AWG VLT datasheet.pdf