Vishay/Dale CRA06S04347K0JTA
CRA06S04347K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S04347K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S04347K0JTA.pdf
Availability of CRA06S04347K0JTA
QUANTITY
CRA06S04347K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S04347K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S04347K0JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S04347K0JTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S04347K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S04347K0JTA Details Description
Related parts for CRA06S04347K0JTA
IDC CABLE-AKN44A/ AE50G / AKN44A datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 4.5A T/R datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 34 POS datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf