Vishay/Dale CRA06S043910RJTA
CRA06S043910RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S043910RJTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 910 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S043910RJTA.pdf
Availability of CRA06S043910RJTA
QUANTITY
CRA06S043910RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S043910RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S043910RJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S043910RJTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S043910RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S043910RJTA Details Description
Related parts for CRA06S043910RJTA
RES SMD 86.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRNASLATOR DUAL 3.3V 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 18POS 0.100" T/H datasheet.pdf
LED MT SR VERT 16MM 3MM 2LD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 500A 3TOWER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf