Vishay/Dale CRA06S08310R0JTB
CRA06S08310R0JTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S08310R0JTB
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S08310R0JTB.pdf
Availability of CRA06S08310R0JTB
QUANTITY
CRA06S08310R0JTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S08310R0JTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S08310R0JTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S08310R0JTB
Related LinksCRA06S08, CRA06S08310R0JTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S08310R0JTB Details Description
Related parts for CRA06S08310R0JTB
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PQFP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM5010 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
JM RELAY 1 FORM A 9VDC datasheet.pdf