Vishay/Dale CRA06S0831K80JTB
CRA06S0831K80JTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S0831K80JTB
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S0831K80JTB.pdf
Availability of CRA06S0831K80JTB
QUANTITY
CRA06S0831K80JTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S0831K80JTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S0831K80JTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S0831K80JTB
Related LinksCRA06S08, CRA06S0831K80JTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S0831K80JTB Details Description
Related parts for CRA06S0831K80JTB
OPTOISO 5.3KV PUSH PULL 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 5POS FEMALE/MALE 4M 18AWG datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf