Vishay/Dale CRA06S083220RJTB
CRA06S083220RJTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083220RJTB
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083220RJTB.pdf
Availability of CRA06S083220RJTB
QUANTITY
CRA06S083220RJTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083220RJTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S083220RJTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083220RJTB
Related LinksCRA06S08, CRA06S083220RJTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083220RJTB Details Description
Related parts for CRA06S083220RJTB
RES ARRAY 14 RES 1K OHM 16DRT datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048G/X 8" datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 43V SC-82AB datasheet.pdf
CIR BRKR 32A 240VAC 110VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 196VC SMAJ datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR REDUCTION SLEEVE 4 TO 6 AW datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf