Vishay/Dale CRA06S083240RJTA
CRA06S083240RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083240RJTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083240RJTA.pdf
Availability of CRA06S083240RJTA
QUANTITY
CRA06S083240RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083240RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S083240RJTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)240
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083240RJTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S083240RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083240RJTA Details Description
Related parts for CRA06S083240RJTA
IC DAC CMOS BUFFERED 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC-DC 240W 24VIN 6.5V 27A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C UNSHIELDED datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DDR2 512MB 333MHZ CL5 84BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V THRU HOLE datasheet.pdf