Vishay/Dale CRA06S08327K0JTB
CRA06S08327K0JTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S08327K0JTB
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S08327K0JTB.pdf
Availability of CRA06S08327K0JTB
QUANTITY
CRA06S08327K0JTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S08327K0JTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S08327K0JTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)