Vishay/Dale CRA06S083360RJTA
CRA06S083360RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083360RJTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083360RJTA.pdf
Availability of CRA06S083360RJTA
QUANTITY
CRA06S083360RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083360RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S083360RJTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083360RJTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S083360RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083360RJTA Details Description
Related parts for CRA06S083360RJTA
EXTENDER CARD PCMCIA VCC datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT323 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C 20-TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
CONN HDR 41POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CIR 3C 3#8 SKT PLUG datasheet.pdf
IC OP AMP RRIO 10MHZ CMOS 8SON datasheet.pdf