Vishay/Dale CRA06S083475RFTA
CRA06S083475RFTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083475RFTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 475 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083475RFTA.pdf
Availability of CRA06S083475RFTA
QUANTITY
CRA06S083475RFTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083475RFTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S083475RFTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)475
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083475RFTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S083475RFTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083475RFTA Details Description
Related parts for CRA06S083475RFTA
CAP THIN FILM 2PF 16V 0402 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.038" datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 41POS RCPT-RCPT 2" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.75-3.6V 60W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AEB RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 350W datasheet.pdf