Vishay/Dale CRA06S083560KJTA
CRA06S083560KJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083560KJTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083560KJTA.pdf
Availability of CRA06S083560KJTA
QUANTITY
CRA06S083560KJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083560KJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S083560KJTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083560KJTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S083560KJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083560KJTA Details Description
Related parts for CRA06S083560KJTA
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 6MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 150V 1111 datasheet.pdf
IC DGTL PULSER DUAL 56TQFN datasheet.pdf
RES 2 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9VC SC706L datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 260MA 6.04 OHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 15POS HL LOW P datasheet.pdf