Vishay/Dale CRA12E083180KJTR
CRA12E083180KJTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E083180KJTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E083180KJTR.pdf
Availability of CRA12E083180KJTR
QUANTITY
CRA12E083180KJTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E083180KJTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E083180KJTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA12
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E083180KJTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E083180KJTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E083180KJTR Details Description
Related parts for CRA12E083180KJTR
RES SMD 634 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DAUGHTER CARD TYPE A 2MM GRAY datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST 38TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf