Vishay/Dale CRA12E08333K0JTR
CRA12E08333K0JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E08333K0JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E08333K0JTR.pdf
Availability of CRA12E08333K0JTR
QUANTITY
CRA12E08333K0JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E08333K0JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E08333K0JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E08333K0JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E08333K0JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E08333K0JTR Details Description
Related parts for CRA12E08333K0JTR
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SC70-4 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 28MM PC MOUNT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT GOLD PCB datasheet.pdf
RES 900K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 640VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
REPLACEMENT BATTERY CARTRIDGW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf