Vishay/Dale CRA12E0834K30JTR
CRA12E0834K30JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E0834K30JTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E0834K30JTR.pdf
Availability of CRA12E0834K30JTR
QUANTITY
CRA12E0834K30JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E0834K30JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E0834K30JTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA12
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E0834K30JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E0834K30JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E0834K30JTR Details Description
Related parts for CRA12E0834K30JTR
OSC XO 106.25MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.05A 380 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS 3A R/A DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN IEC 3A datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 25 V datasheet.pdf