Vishay/Dale CRA12E0834K30JTR
CRA12E0834K30JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E0834K30JTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E0834K30JTR.pdf
Availability of CRA12E0834K30JTR
QUANTITY
CRA12E0834K30JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E0834K30JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E0834K30JTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA12
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E0834K30JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E0834K30JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E0834K30JTR Details Description
Related parts for CRA12E0834K30JTR
CONN SOCKET 14-20AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 16-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf