AVX Corporation CRB1A2E153JT
CRB1A2E153JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB1A2E153JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 15K OHM 0606
Datasheet Download
CRB1A2E153JT.pdf
Availability of CRB1A2E153JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB1A2E153JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB1A2E153JT
Internal Part NumberEIS-CRB1A2E153JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB1A2E153JT
Related LinksCRB1A2, CRB1A2E153JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB1A2E153JT Details Description
Related parts for CRB1A2E153JT
CONN TERMINAL 30-32AWG CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 44PS DL R/A 30AU datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 216POS .050" datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SHORT PULSE datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CABLE SIEMENS 545/555 VIA RS422 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf